Cichy osuszacz powietrza, pochłaniacz wilgoci do domu

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 299,00 zł 299.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Cichy osuszacz powietrza

Wilgoć w biurze lub mieszkaniu to częsty problem, który nasila się szczególnie jesienią i zimą. Nadmierna wilgotność powietrza w pomieszczeniach może prowadzić do częstych infekcji u użytkowników przestrzeni, a także sprzyja rozwojowi pleśni w okolicach okien, sufitów czy łazienek. Osuszacz powietrza Peltiera marki KREXUS doskonale sprawdzi się do poprawy mikroklimatu w domach i lokalach użytkowych o nadmiernej wilgotności. To małe, kompaktowe urządzenie poprawi jakość funkcjonowania alergików, osób cierpiących na reumatyzm i migreny. Nowoczesny design sprawia, że pochłaniacz wilgoci KREXUS pasuje do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym, loftowym oraz wielu innych.

Osuszacz powietrza, pochłaniacz wilgoci — czy warto kupić takie urządzenie?

Jeżeli w Twoim domu panuje nadmierna wilgoć, o czym świadczą wiecznie mokre szyby oraz wykwity na ścianach — nie zastanawiaj się. Nadmiar wody w powietrzu jest niebezpieczny dla zdrowia, szczególnie osób przewlekle chorych. Zbyt duże zawilgocenie powoduje dolegliwości reumatyczne, kaszel, infekcje, jest też doskonałym środowiskiem dla rozwoju pleśni i grzybów, o czym boleśnie przekonują się alergicy. Jeżeli zatem chcesz zadbać o dobry mikroklimat w biurze albo domu — postaw na osuszacz powietrzna, który jest jednocześnie pochłaniaczem wilgoci. Masz pytania dotyczące produktu? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na każde z nich!

Osuszacz powietrza KREXUS

Osuszacz KREXUS to urządzenie, które w niezwykle skuteczny sposób i bez stosowania środków chemicznych pomoże Ci uporać się z nadmierną wilgotnością powietrza w biurze czy gospodarstwie domowym.

Problemy z wilgocią stają się coraz bardziej powszechne, ponieważ obecnie buduje się szczelniejsze domy, a wentylacja grawitacyjna często jest zbyt słaba. W konsekwencji może dojść do pogorszenia stanu technicznego budynku oraz zniszczenia wyposażenia, co z kolei wiąże się koniecznością przeprowadzenia kosztownego remontu.

Jednak negatywnych skutków jest znacznie więcej. Wilgoć jest jednym ze szkodliwych czynników, które są zupełnie niewidoczne i często nie mamy świadomości, że to właśnie ona jest powodem pogorszenia naszego samopoczucia i stanu zdrowia. Z pozoru błaha kwestia może okazać się przyczyną wielu poważnych dolegliwości.

Polski osuszacz powietrza

Proponowany przez nas osuszacz powietrza to urządzenie wielofunkcyjne, które powinno znaleźć się w każdym domu, szczególnie jeśli masz problem z wilgocią, pleśnią lub jesteś alergikiem. Problem nadmiernej wilgoci powoduje wiele kłopotów zdrowotnych i znacznie obniża jakość powietrza, dlatego warto zdecydować się na inwestycję w polski osuszacz. Urządzenie to ma wbudowane dwie funkcje: osuszania oraz oczyszczania powietrza, dzięki czemu umożliwia pozbycie się przykrych zapachów, a jednoczenie usuwa roztocza. Dzięki sterowaniu przy pomocy pilota jest łatwy, a także wygodny w obsłudze. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółowych parametrów polskiego osuszacza!

Zadbaj o swoje powietrze z osuszaczem marki KREXUS!

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Wykonany z wysokiej jakości materiałów
 • Typ zasilania: sieciowe
 • Napięcie zasilania: 220-240V
 • Moc: 65W
 • Zbiornik na wodę: ok 2000 ml
 • Wydajność: 500–700 ml/dzień - przy 25°C, 80% wilgotności względnej
 • Element chłodniczy: podwójny termoelektryczny moduł Peltiera
 • Wentylator: 120x120 mm silnik bezszczotkowy DC
 • Cicha praca
 • Funkcja „Defrost”- automatyczne rozmrażanie elementu wewnętrznego osuszacza - Możliwość pracy w niskich temperaturach
 • Funkcja „Air Purify”- oczyszczanie powietrza z UV+TiO2
 • Funkcja „Time Setting” – możliwość ustawienia czasu pracy urządzenia od 1 do 24 godzin
 • Tryb nocny – by nic nie zakłócało Twojego snu
 • Funkcja automatycznego zatrzymania, gdy zbiornik jest napełniony
 • Wbudowany termometr
 • Wbudowany higrometr - pomiar wilgotności powietrza
 • Wbudowany higrostat - reguluje wilgotność powietrza, zapobiegając jego zbytniemu nawilżeniu lub wysuszeniu
 • Przejrzysty wyświetlacz LED
 • Wskaźnik napełnienia zbiornika
 • Możliwość ciągłego osuszania przy pomocy przewodu odprowadzającego
 • Wąż odpływowy o długości 1,5 m
 • Wbudowany uchwyt umożliwiający łatwe przeniesienie urządzenia
 • Wymiary: 24,5 X 14 X 37 cm

 

NADMIERNA WILGOĆ JEST NIEBEZPIECZNA – ZATROSZCZ SIĘ O ZDROWIE SWOJE I NAJBLIŻSZYCH

Troska o utrzymanie prawidłowego poziomu pary wodnej w powietrzu jest całkowicie uzasadniona, szczególnie w kontekście zdrowotnym. Nadmierna wilgoć jest zakwalifikowana jako jeden z czynników zaburzających prawidłowe rozmnażanie komórek organizmu ludzkiego przez co przyspiesza starzenie, a nawet może wpływać kancerogennie. Przyciąga również roztocza oraz powoduje pojawianie się pleśni i grzybów w mieszkaniu, czyli szkodliwych patogenów. Skutki przebywania w zawilgoconym mieszkaniu mogą być szczególnie poważne dla alergików, dzieci, osób starszych i kobiet w ciąży.

Nadmierna wilgotność powoduje szereg problemów zdrowotnych:

 • Sprzyja powstawaniu alergii
 • Prowadzi do schorzeń układu oddechowego
 • Wpływa negatywnie na samopoczucie
 • Powoduje problemy z koncentracją i snem
 • Może być przyczyną powstawania trudno gojących się ran na skórze
 • Wywołuje m in. migreny, problemy ze wzrokiem, bóle mięśni, zapalenie zatok, zawroty głowy czy omdlenia

ZADBAJ O ODPOWIEDNI MIKROKLIMAT W SWOIM DOMU

Nasze samopoczucie, a nawet zdrowie w dużej mierze zależy od temperatury i wilgotności powietrza w naszym otoczeniu, choć na co dzień większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie masz wpływu na czynniki zewnętrzne, jednak możesz świadomie kontrolować warunki panujące w Twoim domu. Najlepszy dla ludzkiego zdrowia przedział wilgotności to 40-60% i jednocześnie taki poziom jest korzystny dla ubrań, książek, mebli oraz podłóg. Jednak nierzadko zdarza się, że zawartość pary wodnej w powietrzu jest zbyt duża. Nawet zwykłe czynności domowe takie jak kąpiel, gotowanie, suszenie ubrań czy mycie naczyń mogą powodować gromadzenie wilgoci. Niekorzystne skutki nadmiernej wilgoci to na przykład:

 • Zatęchłe powietrze w domu
 • Pogorszenie właściwości technicznych materiałów
 • Rozwój grzybów i pleśni
 • Przebarwienia ścian i odpadający tynk
 • Inwazja insektów

POZNAJ ZALETY OSUSZACZA POWIETRZA KREXUS

TECHNOLOGIA PELTIERA - Niezwykle cichy i wydajny

Nasze urządzenie nie wykorzystuje sprężarki, lecz działa w oparciu o termoelektryczną technologię Peltiera. System ten cechuje się niskim zużyciem energii oraz pozwala na cichą pracę osuszacza, dzięki czemu doskonale sprawdza się w sypialniach, pokojach dziecięcych, biurach czy w samochodzie.

2W1– OSUSZANIE + OCZYSZCZANIE

Osuszanie powietrza (pochłanianie wilgoci) – jest to podstawowa funkcja urządzenia, która usuwa nadmiar wilgoci z powietrza,  ułatwia pozbycie się nieprzyjemnego, stęchłego zapachu oraz pomaga poprawić jakość powietrza poprzez usuwanie zarodników pleśni i roztoczy, które są częstymi wyzwalaczami dla alergików i osób z problemami oddechowymi. Za sprawą wbudowanego higrostatu na bieżąco kontroluje stopień nawilżenia powietrza zapobiegając jego zbytniemu nawilżeniu lub wysuszeniu, tak by zachować optymalne, zdrowie warunki.

Oczyszczanie powietrza „Air Purifying”  - funkcję można włączyć podczas pracy osuszacza. Jest to technologia wykorzystująca lampy UV, które eliminują mikroorganizmy z otoczenia i sprawiają, że wdychane powietrze jest czystsze i zdrowsze. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach zagrożonych rozwojem bakterii.

 

WYGODNE STEROWANIE ZA POMOCĄ PILOTA

Obsługa osuszacza jest bardzo prosta za sprawą czytelnego, poręcznego pilota. Jednym ruchem włączasz urządzenie, które automatycznie rozpocznie pracę. Następnie możesz uruchomić dodatkowe opcje: oczyszczanie powietrza lub ustawienie czasu pracy od 1 do 24 godzin. Funkcja timera daje Ci większą swobodę i komfort użytkowania.

PRZEJRZYSTY WYŚWIETLACZ LCD

Naprzemiennie pokazuje aktualną temperaturę, poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu oraz pozostały czas pracy, jeśli korzystasz z opcji timera. Dzięki temu możesz na bieżąco śledzić parametry i lepiej kontrolować mikroklimat Twojego otoczenia.

Na wyświetlaczu znajduję się również wskaźnik napełnienia zbiornika, który zaświeci się, gdy poziom zgromadzonej wody osiągnie maksimum

OSUSZANIE NA 2 SPOSOBY – W ZALEŻNOSCI OD POTRZEB

ZBIORNIK NA WODĘ

Standardowo pobrana z powietrza woda gromadzona jest w specjalnym pojemniku znajdującym się z tyłu urządzenia. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Wyjmowany zbiornik umożliwia szybkie opróżnienie zawartości i jest łatwy do czyszczenia, ma również sporą pojemność - 2000 ml, więc nie musisz zbyt często kontrolować poziomu napełnienia.

STAŁE OSUSZANIE PRZY POMOCY WĘŻA ODPŁYWOWEGO

Drugą opcją jest odprowadzanie wody w sposób ciągły, bezpośrednio do kanalizacji lub większego zbiornika. Jeżeli uznasz, że pojemność oryginalnego pojemnika jest niewystarczająca lub inny sposób jest dla Ciebie bardziej komfortowy, po prostu podłącz przewód odprowadzający i umieść jego drugi koniec w umywalce, wannie, wiadrze itp., a następnie włącz urządzenie.

SUCHE PRANIE W MGNIENIU OKA

Nasze urządzenie z powodzenie możesz wykorzystać do suszenia prania, dzięki czemu unikniesz powstawania nieprzyjemnego zapachu stęchlizny i zawilgocenia pomieszczenia, a Twoje ubrania będę pachnieć świeżością!

FUNKCJONALNY, PRZEMYŚLANY DESIGN

ELEGANCKIE WZORNICTWO

Nasze urządzenie KREXUS zostało zaprojektowane z dbałością o detale nie tylko w kwestiach technicznych, ale również estetycznych. Klasyczny, elegancki styl sprawi, że osuszacz będzie się świetnie prezentował w każdym pomieszczeniu.

LEKKI I KOMPAKTOWY

Osuszacz Krexus jest lekki i kompaktowy, co znacznie zwiększa swobodę użytkowania. Mimo niedużych wymiarów jest bardzo wydajny - usuwa do 700 ml wilgoci dziennie, dzięki czemu wyróżnia się na tle innych tego typu urządzeń.

WYGODNY UCHWYT

Urządzenie wyposażone jest w wygodny uchwyt, dzięki czemu bez problemu możesz je przenieść w dowolne miejsce np. do samochodu, do innego pomieszczania czy na inne piętro.

DODATKOWE FUNKCJE

AUTOMATYCZNE ODMRAŻANIE

Używając osuszacza w niskich temperaturach w urządzeniu może zbierać się lód, który po pewnym czasie blokuje przepływ powietrza zmniejszając jego wydajność oraz zwiększając ryzyko wystąpienia awarii. Dzięki systemowi automatycznego rozmrażania oblodzenie zostaje bezpiecznie usunięte i urządzenie może dalej sprawnie działać.

AUTOMATYCZNE WYŁĄCZANIE

Osuszacz KREXUS wyposażony jest w wyłącznik przepełnieniowy, który automatycznie zatrzymuje pracę urządzenia po osiągnięciu maksymalnego poziomu wody w zbiorniku.  Jednocześnie na panelu sterowania pojawia się czerwona dioda sygnalizująca konieczność opróżnienia zbiornika. Dzięki temu nie musisz obwiać się o zalanie podłogi.

TRYB NOCNY

Za pomocą pilota uruchom tryb nocny, by wyłączyć lampy UV oraz wygasić wyświetlacz. Ograniczenie bodźców pozwoli Ci spokojnie zasnąć. Urządzenie będzie pracować nie zakłócając Twojego snu.

ZAWARTOŚĆ ZESTAWU:

 • Osuszacz powietrza KREXUS EX9142
 • Wąż odpływowy
 • Pilot
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium